Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca wpisuje się w nurt nowych wspólnot w Kościele Katolickim, które wyrosły z doświadczenia Odnowy Charyzmatycznej. Wspólnota narodziła się w 2010 roku dzięki spotkaniu i współpracy Wspólnoty Charyzmatycznej z Ożarowa Mazowieckiego oraz ks. Krzysztofa Kralki SAC – Dyrektora Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

 

Ożarowska Wspólnota Charyzmatyczna zawiązała się w parafii w grudniu 2004 roku po Seminarium Odnowy Wiary. Dnia 13 kwietnia 2010 roku Wspólnota przyjęła imię Przyjaciele Oblubieńca, której patronem jest Jan Chrzciciel, przyjmując jednocześnie określoną misję.

 

W Ożarowie znajduje się siedziba Regionu Ożarowskiego, który nadzoruje pracę pozostałych wspólnot (m.in. wspólnoty w Gołąbkach).

 

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca w Gołąbkach, została założona przez Wspólnotę w Ożarowie, po przeprowadzonym Seminarium Odnowy Wiary wiosną 2012 roku, które odbyło się na zaproszenie ks proboszcza Wiktora Łozowskiego. Po zakończeniu Seminarium, dnia 26.06.2012 roku zawiązała się Wspólnota, w której na stałe formowało się około 30 osób. Opiekunem wspólnoty został wówczas ks wikariusz Grzegorz Wolski.

Jesienią 2013 roku Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca z Gołąbek przeprowadziła drugie w parafii Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym, w którym uczestniczyło 50 osób. 

 

Obecnie pasterzem Wspólnoty jest ks. wikariusz Jarosław Bonarski. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek na salkach parafialnych o godz. 19.00. Raz w miesiącu Wspólnota jednoczy się podczas wspólnotowej Eucharystii. Członkowie Wspólnoty prócz formacji osobistej biorą czynny udział w ewangelizacji parafii. 

 

Wspólnota gromadzi katolików wszystkich stanów – świeckich żyjących w małżeństwach lub samotnie, młodzież i studentów, kleryków, braci i siostry konsekrowane oraz księży – w jedyną rzeczywistość, będącą obrazem Ludu Bożego w jego jedności i różnorodności powołań. Jej członkowie mają wspólne pragnienie rozkochiwania ludzi w Jezusie Chrystusie. Osoby należące do Wspólnoty tworzą duchowe przymierze katolików, którzy pragną odpowiedzieć na nakaz Misyjny Jezusa Chrystusa (por. Mk 16, 15-20; Mt 28, 18-20) oraz na wezwanie Kościoła do podjęcia dzieła Nowej Ewangelizacji (por. RM 2,3,5). Poprzez formację ewangelizatorów Wspólnota pragnie umacniać Kościół oraz budzić świadomość powszechnego powołania chrześcijan do głoszenia Ewangelii. 

 

Formacja Członków Wspólnoty opiera się na:

• codziennej medytacji Słowa Bożego;

• spotkaniu modlitewnym odbywającym się raz w tygodniu i zawierających w sobie: dzielenie w małej grupie, konferencje i modlitwę;

• sesjach formacyjnych obejmujących tematy z dziedziny: psychologii, duchowości i nauczania Kościoła – prowadzonych przez zapraszanych gości;

• kursów ewangelizacyjnych i rekolekcji formacyjnych;

• uczestnictwie w życiu sakramentalnym parafii.

 

Więcej informacji na stronie : www.przyjacieleoblubienca.pl oraz na portalu facebook.  

Msze święte

Niedziela:

7:30,  9:00,  10:30,  12:00,  18:00

w wakacje nie ma Mszy św. o 12.00

 

Dni powszednie:

7:00,  18:00

 

Wielki Post

Droga krzyżowa w piatek po Mszy św, wieczornej

 

Droga krzyżowa dla dzieci o 17.15

 

Gorzkie żale w niedzielę o 17.15

Roraty: o godz. 6.45

Duszpasterze

 Proboszcz:  

ks. Dariusz Kuczyński

 

 

Rezydent

ks. kanonik Wiktor Łozowski,

tel. 22 667 41 96,   

 

Wikariusz:

ks. Jarosław Bonarski,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Kancelaria parafialna:

poniedziałek, środa i sobota

w godz. 16.30-17.30.

W czasie trwania kolędy w sprawach kancelaryjnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

W wakacje kancelaria czynna po mszy św. o 18.00

- w poniedziałek,

- w środę,

- w sobotę.

 

W sprawach pilnych można zgłaszać się do zakrystii

po każdej Mszy świętej.