Przykłady naszego zaangażowania na przestrzeni tych kilku lat to:

 1. Akcja „Światło dla Afryki” – małe lampki wierni zapalali i ustawiali przez całą niedzielę na konturach mapy Afryki narysowanych na płytach chodnikowych przed schodami Kościoła. Dar dobrowolnej ofiary za światełko zasilił misjonarzy w Kamerunie i Czadzie.

 2. Koło Misyjne wysłało do księży Werbistów 1850 szt. używanych znaczków pocztowych na cele misyjne w Ghanie. Była to akcja „Każdy znaczek wspiera misje”. Do tej inicjatywy bardzo ofiarnie zaangażowały się dzieci, np. jedna dziewczynka w ciągu 3 tygodni zebrała 830 znaczków.

   

 3. Jako dar noworoczny dla jednego losowo wybranego polskiego misjonarza / misjonarkę, członkowie grupy misyjnej ofiarowali swoje 2-miesięczne modlitwy.

 4. Zorganizowaliśmy 3 loterie fantowe oraz licytację eksponatów przywiezionych przez misjonarki z Kamerunu– fundusz zasilił misjonarki w Kamerunie.

 5. Żywy oddźwięk wśród dzieci z parafii znalazła inicjatywa modlitwy za polskich misjonarzy. Siedemdziesięcioro dzieci modliło się w październiku za misjonarzy na wylosowanym kontynencie.

 6. Na 300-tu małych różańcach misyjnych (kolorowym dziesiątku) parafianie modlili się ponad miesiąc, by te „omodlone” różańce wraz z dobrowolną ofiarą złożyć dla polskich misjonarzy. Różańce i część ofiar została przekazana dla polskich misjonarzy w Kazachstanie, a część ofiar dla misjonarek w Kamerunie. Hojność parafian zaowocowała darem w wysokości 2450zł.

 7. Grupa Misyjna uczestniczyła w nabożeństwie z okazji Dnia Modlitwy i Postu za misjonarzy męczenników. Za nich była też zamówiona intencja Mszy św..

 8. W rocznicę śmierci Ojca św. Jana Pawła II uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu, czuwaniu i różańcu misyjnym.

 9. Akcja pomocy dzieciom na misjach. Była to akcja: „1 Zdrowaś Maryja + 1grosz = uratowane dziecko”. Poza modlitwą parafianie ofiarowali 2442 zł. – wsparliśmy dzieci na misjach św. Piotra Klawera i ss. Michalitki w Kamerunie.

 1. Koło Misyjne poprosiło wspólnotę parafialną o duchowa pomoc misjonarzom i misjonarkom poprzez modlitwę i ofiarowanie cierpienia. Był to nasz tzw. Bank Ducha Świętego. Były do wzięcia kartki z intencją modlitewną, które były dla nas sygnałem, że wierni włączyli się w modlitewną pomoc (wzięto ok. 350 kartek).

 2. Pod hasłem „Pomóż Polskim Misjonarzom” apelowaliśmy o wysłanie SMS-ów o treści „ Misje” na nr 72032.

 3. W związku z obchodzonym „Dniem Trędowatych” poinformowaliśmy parafian, iż wyleczenie 1 chorego na trąd kosztuje ok. 120 zł. a zatrzymanie choroby trądu ok. 30 zł.. Kwesta na ten cel – 300 zł..

 4. Propozycje Koła Misyjnego na Wielkanoc 2011 r. to: „Zaproś duchowo misjonarza, aby z Twojego wielkanocnego stołu mógł dać innym. Niech do Twojego wielkanocnego stołu zasiądą duchowo potrzebujący z krajów misyjnych”. Zebrano 1950 zł. (część przekazano misjonarzom do Kazachstanu a część do Kamerunu).

 5. Na wsparcie misjonarzy pallotyńskich zorganizowano tzw. „komórkową po-moc” – zebrano 300 sztuk używanych aparatów komórkowych i przekazano „Fundacji Salvati”.

 6. Odpowiadając na apel misjonarzy, aby w związku z mistrzostwami Euro 2012 Polska ofiarowała na misje 2012 piłek futbolowych, zebrano na piłki 600 zł..

 7. Aktualnie pragniemy wesprzeć polskiego misjonarza w Kamerunie ks. biskupa Jana Ozgę, który pragnie ofiarować każdej rodzinie katolickiej w swojej diecezji krzyż, by Bóg zamieszkał w każdym domu (zakup krzyża z pasyjką ok. 10 zł.).

Wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla misji.

Msze święte

Niedziela:

7:30,  9:00,  10:30,  12:00,  18:00

w wakacje nie ma Mszy św. o 12.00

 

Dni powszednie:

7:00,  18:00

 

Wielki Post

Droga krzyżowa w piatek po Mszy św, wieczornej

 

Droga krzyżowa dla dzieci o 17.15

 

Gorzkie żale w niedzielę o 17.15

Roraty: o godz. 6.45

Duszpasterze

 Proboszcz:  

ks. Dariusz Kuczyński

 

 

Rezydent

ks. kanonik Wiktor Łozowski,

tel. 22 667 41 96,   

 

Wikariusz:

ks. Jarosław Bonarski,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Kancelaria parafialna:

poniedziałek, środa i sobota

w godz. 16.30-17.30.

W czasie trwania kolędy w sprawach kancelaryjnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

W wakacje kancelaria czynna po mszy św. o 18.00

- w poniedziałek,

- w środę,

- w sobotę.

 

W sprawach pilnych można zgłaszać się do zakrystii

po każdej Mszy świętej.