Parafialna Wspólnota Domowego Kościoła należy do rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie (ruchu oazowego) zapoczątkowanego w latach 60-tych ubiegłego stulecia przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Domowy Kościół to Ruch dla małżeństw, które chcą wspólnie dążyć do Boga. Miejscem formacji duchowej małżonków jest przede wszystkim ich rodzina. Podstawowym elementem struktury organizacyjnej Domowego Kościoła jest zaś wspólnota kilku małżeństw (4-6), czyli tzw. krąg, który spotyka się raz w miesiącu. Pierwszy krąg w naszej parafii powstał w 1994 r., a obecnie (2012 r.), jest ich już siedem (dwa kolejne są pilotowane).

Ruch Domowego Kościoła pomaga małżonkom uczyć się od Jezusa codziennej, wzajemnej miłości i brać odpowiedzialność za drogę do zbawienia współmałżonka. Spotkania i wyjazdy z innymi rodzinami (szczególnie wakacyjne) oprócz funkcji rekolekcyjnej stanowią okazję do wzajemnego ubogacania się swoimi doświadczeniami, dzielenia się radościami i smutkami oraz zawierania i pogłębiania przyjaźni na gruncie wiary. Stosowane już przez kolejne pokolenia metody duchowości małżeńskiej zaproponowane przez Założyciela Ruchu pomagają małżonkom stale rozwijać wzajemne relacje, co przekłada się również na tworzenie pełnego miłości środowiska wychowawczego dla ich dzieci.

Jako małżonkowie korzystający z tej drogi jesteśmy wdzięczni Bogu za dar ks. F. Blachnickiego i Jego charyzmat. Jako chrześcijanie „…nie możemy milczeć o tym, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20) - dlatego zapraszamy małżeństwa z naszej parafii do włączenia się w Domowy Kościół. Nasza parafialna wspólnota dynamicznie się powiększa i cieszymy się, tak po ludzku, z każdego nowego małżeństwa.

Kontakt:

- ks. Jarosław Bonarski 693844506, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. Para rejonowa Ursus Mariola i Piotr Onisk:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Para łącznikowa podrejonu Ursus: Iga i Maciej Banaś:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

- Domowy Kościół w Warszawie

Msze święte

Niedziela:

7:30,  9:00,  10:30,  12:00,  18:00

w wakacje nie ma Mszy św. o 12.00

 

Dni powszednie:

7:00,  18:00

 

Wielki Post

Droga krzyżowa w piatek po Mszy św, wieczornej

 

Droga krzyżowa dla dzieci o 17.15

 

Gorzkie żale w niedzielę o 17.15

Roraty: o godz. 6.45

Duszpasterze

 Proboszcz:  

ks. Dariusz Kuczyński

 

 

Rezydent

ks. kanonik Wiktor Łozowski,

tel. 22 667 41 96,   

 

Wikariusz:

ks. Jarosław Bonarski,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Kancelaria parafialna:

poniedziałek, środa i sobota

w godz. 16.30-17.30.

W czasie trwania kolędy w sprawach kancelaryjnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

W wakacje kancelaria czynna po mszy św. o 18.00

- w poniedziałek,

- w środę,

- w sobotę.

 

W sprawach pilnych można zgłaszać się do zakrystii

po każdej Mszy świętej.