99-400 Łowicz, Stary Rynek 20

tel./fax (+48) 46 837 35 21

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.arkatravel.pl

NIP: 727 – 119 – 48 – 01

REGON: 100022850

 

 


PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII
NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA TABOR – MADABA – GÓRA NEBO – PETRA – BETLEJEM – EIN KAREM – JEROZOLIMA
TERMIN: 15 – 22.09.2019 


1 DZIEŃ: Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz.13.00. O godz. 15.25 wylot do Tel Awiwu samolotem rejsowym LOT. Przylot na lotnisko Ben Gurion o godz. 20.10. Przejazd do hotelu w Galilei, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie, NAZARET – zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania oraz kościół św. Józefa, który został wzniesiony na miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ – miejsce pierwszego cudu Jezusa, Msza Św. oraz dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Wjazd na GÓRĘ TABOR – miejsce Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie, wizyta na GÓRZE BŁOGOSŁAWIEŃSTW, gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Msza św. Przejazd do TABGHI – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd do KAFARNAUM – miasta Jezusa. Znajdują się tu pozostałości po synagodze z II w. n.e.; prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. W Kafarnaum mieszkał Św. Piotr, od którego imienia nazwano najbardziej znaną galilejska rybę. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra( ok. 20 USD/os ). Następnie rejs łodzią po JEZIORZE GALILEJSKIM. Przekroczenie granicy z Jordanią, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do MADABY – słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele Św. Jerzego. Wizyta na GÓRZE NEBO – święte miejsce, gdzie zmarł i został pochowany Mojżesz. Z góry rozpościera się wspaniały widok na Ziemię Obiecaną – Dolinę Jordanu i Morze Martwe. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Petry..

5 DZIEŃ: Po śniadaniu zwiedzanie PETRY - „różowego miasta Nabatejczyków”. Spacer mieniącym się wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu wąskim wąwozem Siq. Po wyjściu z wąwozu zwiedzanie: Wielki Skarbiec – gdzie kręcono jeden z odcinków filmu o przygodach Indiany Jonesa, , amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ: Po śniadaniu zwiedzanie BETLEJEM – Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Żłóbka, Kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Wizyta w EIN KAREM – Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety zbudowany w miejscu gdzie wedle tradycji Maria odwiedziła Św. Elżbietę, matkę Jana Chrzciciela oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. GÓRA SYJON – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik – miejsce ostatniej wieczerzy, Grób Króla Dawida. Obiadokolacja. Dla chętnych wycieczka fakultatywna „Jerozolima nocą” ( koszt wycieczki 25 USD/os ), w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, podejście do Menory przy Knesecie, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz dojście pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu, nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY, wizyta na GÓRZE OLIWNEJ: zwiedzanie Kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, podziwianie niesamowitej panoramy Starego Miasta, przejście

Msze święte

Niedziela:

7:30,  9:00,  10:30,  12:00,  18:00

w wakacje nie ma Mszy św. o 12.00

 

Dni powszednie:

7:00,  18:00

 

Wielki Post

Droga krzyżowa w piatek po Mszy św, wieczornej

 

Droga krzyżowa dla dzieci o 17.15

 

Gorzkie żale w niedzielę o 17.15

Roraty: o godz. 6.45

Duszpasterze

 Proboszcz:  

ks. Dariusz Kuczyński

 

 

Rezydent

ks. kanonik Wiktor Łozowski,

tel. 22 667 41 96,   

 

Wikariusz:

ks. Jarosław Bonarski,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Kancelaria parafialna:

poniedziałek, środa i sobota

w godz. 16.30-17.30.

W czasie trwania kolędy w sprawach kancelaryjnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

W wakacje kancelaria czynna po mszy św. o 18.00

- w poniedziałek,

- w środę,

- w sobotę.

 

W sprawach pilnych można zgłaszać się do zakrystii

po każdej Mszy świętej.