99-400 Łowicz, Stary Rynek 20

tel./fax (+48) 46 837 35 21

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.arkatravel.pl

NIP: 727 – 119 – 48 – 01

REGON: 100022850

 

 

 

PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA

( 8 DNI )

TERMIN: 23 – 30.07.2017 r.

LIZBONA – COIMBRA – PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – FATIMA – ALJUSTREL – BATALHA – TOMAR – ALCOBAҪA – NAZARE – OBIDOS

1 DZIEŃ: Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do LIZBONY. Zakwaterowanie w hotelu w okol. Lizbony, kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie, zwiedzanie stolicy Portugalii – LIZBONY: Klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gammy wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem i możliwość podziwiania Pomnika Odkryć Geograficznych, wzniesionego w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza jako hołd wielkim portugalskim odkrywcom, oraz Wieży Belem, jednej z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu, a dziś jest symbolem chwały i dumy narodowej. Zwiedzanie katedry oraz Kościoła św. Antoniego Padewskiego, stojącego w miejscu domu rodzinnego Świętego, podziwianie panoramy Lizbony. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

3 DZIEŃ: Śniadanie, zwiedzanie Uniwersytetu i Katedry w COIMBRZE dawnej stolicy Portugalii. Wyjazd do PORTO – zwiedzanie Kościoła Św. Franciszka oraz portu. Dla chętnych rejs po Rzece Douro ( koszt ok. 15 Euro/os ). Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina, degustacja słynnego porto, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do hotelu w okol. Santiago de Compostela, kolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA – modlitwa oraz zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Przejazd do FATIMY, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Wieczorem RÓŻANIEC w Kaplicy Objawień i PROCESJA ZE ŚWIECAMI. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie, pobyt w FATIMIE: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej prowadzącej przez gaj oliwny do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków. Kolacja, nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie, zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Templariuszy w TOMAR. Powrót do hotelu w Fatimie, kolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do ALCOBACA – zwiedzanie gotyckiego klasztoru cystersów z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Wyjazd nad OCEAN ATLANTYCKI do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża.

OBIDOS – spacer malowniczymi uliczkami urokliwej wioski portugalskiej ze średniowiecznym zamkiem i murami miejskim. Przejazd na kolację i nocleg w okol. Lizbony.

8 DZIEŃ: Śniadanie, transfer na lotnisko w Lizbonie, wylot do Polski. Przylot do Warszawy

CENA PIELGRZYMKI: 3.340 zł/os

Cena obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 noclegów w hotelach *** ( pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami ), 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW ( do 10.000 PLN ) i KL ( do 15.000 EURO ).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, systemów tour guide – razem 100 EURO/os oraz rejsu w Porto – 15 Euro/os ( płatne u pilota ); posiłku na pokładzie samolotu, napojów do obiadokolacji, dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji z pielgrzymki ( 2,5 % lub 7,5 % ), od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych ( 80 zł/os ), wydatków osobistych, dopłaty do pokoju jednoosobowego – 500 zł/os.

Sugerujemy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA. Kartę można otrzymać w oddziałach wojewódzkich NFZ.

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w razie wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, kursu walut itp. podana cena może ulec zmianie.

Msze święte

Niedziela:

7:30,  9:00,  10:30,  12:00,  18:00

w wakacje nie ma Mszy św. o 12.00

 

Dni powszednie:

7:00,  18:00

 

Wielki Post

Droga krzyżowa w piatek po Mszy św, wieczornej

 

Droga krzyżowa dla dzieci o 17.15

 

Gorzkie żale w niedzielę o 17.15

Roraty: o godz. 6.45

Duszpasterze

 Proboszcz:  

ks. Dariusz Kuczyński

 

 

Rezydent

ks. kanonik Wiktor Łozowski,

tel. 22 667 41 96,   

 

Wikariusz:

ks. Jarosław Bonarski,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Kancelaria parafialna:

poniedziałek, środa i sobota

w godz. 16.30-17.30.

W czasie trwania kolędy w sprawach kancelaryjnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

W wakacje kancelaria czynna po mszy św. o 18.00

- w poniedziałek,

- w środę,

- w sobotę.

 

W sprawach pilnych można zgłaszać się do zakrystii

po każdej Mszy świętej.