OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018 r.

 

Dziś rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe, serdecznie witamy Ks. Krzysztofa Adamskiego, duszpasterza młodzieży i wizytatora nauczania religii. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i podjęcie posługi głoszenia rekolekcji, życzymy Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego oraz zapewniamy o naszej modlitwie.

Rekolekcje będą trwały do wtorku, dziś nauka na każdej Mszy Św. 

W poniedziałek i wtorek Msza św. rekolekcyjna z nauką o godz. 9.00, 18.00 i 19.15. również krótka nauka na roratach. Spowiedź w poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 i popołudniu od godz. 17.00. Prosimy serdecznie, aby z ufnością w Boże miłosierdzie dobrze wykorzystać ten czas na rekolekcje i pojednanie.

 

Dziś przypada XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na ten cel.

 

Dziś o godz. 16. 45 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

Przed kościołem można dziś nabyć ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby bielanek. Od przyszłej niedzieli ministranci będą rozprowadzali sianko na stół wigilijny. 

 

Trwa czas rorat, z wielką radością widzimy na nich dużo osób: dzieci, młodzieży i starszych. Dziękujemy za podjęte dyżury przy przygotowaniu kakao i drożdżówek.

Roraty są odprawiane w dni powszednie o godz. 6.45. Wszystkich serdecznie zapraszamy. 

 

13 grudnia, w czwartek zapraszamy na nabożeństwo misyjne. Będzie odprawione po Mszy Św. wieczornej, a po nim odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego. 

 

W piątek, 14 grudnia, wspólnota Przymierza Rodzin Mamre, wraz z ks. Jarosławem zaprasza na Msze Św. z modlitwami wstawienniczymi do sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie o godz. 19.30. 

 

W przyszłą niedzielę ks. Jarosław zaprasza po Mszy Św. wieczornej młodzież na spotkanie formacyjno – biblijne.

 

Zachęcamy do troski o najbardziej potrzebujących, zbieramy dary na paczki: żywność długoterminową i środki czystości można przynosić do zakrystii przed lub po Mszy Św. Jeśli znamy w naszej parafii osoby potrzebujące szczególnego wsparcia to prosimy o kontakt z księdzem w kancelarii. 

 

W naszym „sklepiku parafialnym” można nabyć opłatki na stół wigilijny, już poświęcone oraz świece CARITAS. Ofiary za opłatki przeznaczone są na utrzymanie Sióstr Sakramentek i ich zabytkowego klasztoru, a ofiary za świece na pomoc dla najbiedniejszych dzieci, które przez cały rok korzystają z różnych form pomocy Caritas. Są również dostępne lampiony roratnie, karty świąteczne, kalendarze i inne pamiątki religijne.

 

 

Przed Świętami zatroszczmy się o spowiedź i Komunie Św. dla osób, które nie opuszczają swoich mieszkań, a chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej. Termin wizyty można ustalić z księdzem w kancelarii. 

 

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Agnieszki Czubak, polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Msze święte

Niedziela:

7:30,  9:00,  10:30,  12:00,  18:00

w wakacje nie ma Mszy św. o 12.00

 

Dni powszednie:

7:00,  18:00

 

Wielki Post

Droga krzyżowa w piatek po Mszy św, wieczornej

 

Droga krzyżowa dla dzieci o 17.15

 

Gorzkie żale w niedzielę o 17.15

Roraty: o godz. 6.45

Duszpasterze

 Proboszcz:  

ks. Dariusz Kuczyński

 

 

Rezydent

ks. kanonik Wiktor Łozowski,

tel. 22 667 41 96,   

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wikariusz:

ks. Jarosław Bonarski,

tel. 22 667 47 40,   

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Kancelaria parafialna:

poniedziałek, środa i sobota

w godz. 16.30-17.30.

W czasie trwania kolędy w sprawach kancelaryjnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

W wakacje kancelaria czynna po mszy św. o 18.00

- w poniedziałek,

- w środę,

- w sobotę.

 

W sprawach pilnych można zgłaszać się do zakrystii

po każdej Mszy świętej.