OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.09.2018 r.

Dziś o godz. 1730 zapraszamy na Nieszpory, wieczorna modlitwę liturgią godzin.

W dolnym kościele prezentowana jest wystawa o życiu i posłudze świętej Siostry Matki Teresy z Kalkuty i zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości. Serdecznie zapraszamy.

Gościmy dziś Marcina Żukowskiego. Jest wieloletnim wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży – od Paryża (1997) do Krakowa (2016), współorganizatorem wielu wydarzeń religijnych, m. in. warszawskiego spotkania „Jezus na Stadionie”, Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej na Jasną Górę oraz corocznych wyjazdów na Lednicę. Od 10. roku życia ma guza mózgu. Mimo zmagania się z chorobą stara się nadal aktywnie działać w Kościele.

Po Mszach będzie sprzedawał filmy, książki i audiobooki religijne by zebrać na kosztowne leczenie.

 

 

17, 18 i 19 września, w poniedziałek, wtorek i środę będzie trwało w naszej parafii 40- godzinne nabożeństwo, w tych dniach po Mszy Św. o godz. 7.00 rozpocznie się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończyć się będzie nabożeństwem o godz. 17.30 Zachęcamy gorąco wszystkich Parafian i Gości, aby podjąć wezwanie do trwania na modlitwie w obecności Jezusa. Do czuwania modlitewnego w poszczególnych godzinach zapraszamy szczególnie:

godz. 7.30-9.00 Księża i Siostry Michalitki

godz. 9.00-10.30 Rodzina Różańca Świętego

godz. 10.30-12.00 Koło Misyjne

godz. 12.00-13.30 Akcja Katolicka i Rada Parafialna

godz. 13.30-15.00 Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca

godz. 15.00-16.30 Kościół Domowy

godz. 16.30-18.00 Bielanki, Ministranci, Lektorzy i Grupa Młodzieżowa

 

W poniedziałek, 17 września obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Tego dnia, o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Do udziału we Mszy Świętej i do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

 

We wtorek obchodzimy Święto Św. Stanisława Kostki patrona dzieci, młodzieży, Patrona naszej Archidiecezji i Ojczyzny.

 

W czwartek 20 września zapraszamy po Mszy Św. wieczornej na nabożeństwo Misyjne i spotkanie Koła Misyjnego.

 

W październiku będziemy gościć S. Agnieszkę – naszą misjonarkę michalitkę z Paragwaju, którą pragniemy zasilić ofiarami z naszej zabawy fantowej. Z racji tygodnia misyjnego ta akcja będzie 14.10 stąd prośba koła misyjnego o przynoszenie fantów na ten cel. (obuwie i ubrania niewskazane)

 

W dniach 22-23 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Centralnym punktem spotkania będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w niedzielę podczas uroczystej Mszy św.
W naszej parafii uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę, 23 września, na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich małżonków na to wydarzenie.

 

Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 pragną zaprosić Państwa na tegoroczny festiwal oświatowy ,,URSUS dla Niepodległej”, który odbędzie się dn. 22.09. 18 r w parku Hassów, w godz. 10.00 - 15.00. W programie parada z żywą flagą, której towarzyszyć będzie orkiestra dęta, grupa rekonstrukcyjna oraz koncert przygotowany przez uczniów przedszkoli i szkół ursuskich. W trakcie imprezy będzie można odwiedzić stoiska przygotowane przez placówki oświatowe oraz wziąć udział w ciekawej grze terenowej. W ten sposób świętować będziemy rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polaków.

Ponadto p. Dyrektor i grono pedagogiczne kierują do Państwa prośbę o wywieszenie flag na trasie parady, która dotyczy ulic Ursusa: J. Czechowicza, S. Wojciechowskiego, M. Keniga, E. Rakuszanki, Warszawskiej, W. Bełzy.

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Leokadię Damaziak. Polecajmy ją i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Msze święte

Niedziela:

7:30,  9:00,  10:30,  12:00,  18:00

w wakacje nie ma Mszy św. o 12.00

 

Dni powszednie:

7:00,  18:00

 

Wielki Post

Droga krzyżowa w piatek po Mszy św, wieczornej

 

Droga krzyżowa dla dzieci o 17.15

 

Gorzkie żale w niedzielę o 17.15

Roraty: o 7.00

Duszpasterze

 Proboszcz:  

ks. Dariusz Kuczyński

 

 

Rezydent

ks. kanonik Wiktor Łozowski,

tel. 22 667 41 96,   

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wikariusz:

ks. Jarosław Bonarski,

tel. 22 667 47 40,   

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Kancelaria parafialna:

poniedziałek, środa i sobota

w godz. 16.30-17.30.

W czasie trwania kolędy w sprawach kancelaryjnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

W wakacje kancelaria czynna po mszy św. o 18.00

- w poniedziałek,

- w środę,

- w sobotę.

 

W sprawach pilnych można zgłaszać się do zakrystii

po każdej Mszy Świętej.