OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

02.06.2019 r.

 

 

Dziś w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada XII Święto Dziękczynienia. Odbywa się ono dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie trwamy wszyscy w modlitwie o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich Pasterzy Kościoła – świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Ofiary zbierane przed kościołem do puszek są przeznaczone na Świątynie Bożej Opatrzności.

 

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w sobotę i niedziele o godz. 17.30, w pozostałe dni tygodnia po Mszy Św. o godz. 18.00. W tym tygodniu nabożeństwa są połączone z nowenną przygotowującą do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

Jutro, w poniedziałek 3 czerwca, podczas Uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji ks. Bp. Rafała Markowskiego. Młodych w ich wzrastaniu w wierze polecamy modlitwie i zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w tak ważnym wydarzeniu. Jutro, z racji uroczystości bierzmowania, nabożeństwo czerwcowe będzie odprawione o godz. 17.30.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W pierwszy czwartek na Mszy Św. o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy Św. zapraszamy na adoracje Najśw. Sakramentu. Adorację rozpocznie modlitwa różańcowa prowadzona przez Siostry Michalitki i Rodzinę Różańca Świętego.

Od 19.30 czuwanie prowadzi Oaza, grupa młodzieżowa, ministranci i lektorzy.

Od 20.00 zapraszamy Akcje Katolicką i Radę Parafialną.

Od 20.30 Domowy Kościół i Przyjaciół Oblubieńca. Adoracje zakończy Apel Jasnogórski.

 

W pierwszy piątek Msza Św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00.

O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego miłosierdzia i adoracje trwającą do Mszy Św. o godz. 17.00. Spowiedź rano i od godz. 16.30. O godz. 17.00 Msza Św. w intencji dzieci i młodzieży.

 

W sobotę, 8 czerwca, Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie prowadzone przez wspólnoty naszej parafii zakończy się ok 22.00. Zapraszamy.

Msze święte

Niedziela:

7:30,  9:00,  10:30,  12:00,  18:00

w wakacje nie ma Mszy św. o 12.00

 

Dni powszednie:

7:00,  18:00

 

Wielki Post

Droga krzyżowa w piatek po Mszy św, wieczornej

 

Droga krzyżowa dla dzieci o 17.15

 

Gorzkie żale w niedzielę o 17.15

Roraty: o godz. 6.45

Duszpasterze

 Proboszcz:  

ks. Dariusz Kuczyński

 

 

Rezydent

ks. kanonik Wiktor Łozowski,

tel. 22 667 41 96,   

 

Wikariusz:

ks. Jarosław Bonarski,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Kancelaria parafialna:

poniedziałek, środa i sobota

w godz. 16.30-17.30.

W czasie trwania kolędy w sprawach kancelaryjnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

W wakacje kancelaria czynna po mszy św. o 18.00

- w poniedziałek,

- w środę,

- w sobotę.

 

W sprawach pilnych można zgłaszać się do zakrystii

po każdej Mszy świętej.