OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018

 

O godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, naszą modlitwą pragniemy ogarniać wszystkie rodziny i całą wspólnotę parafialną. Dziś różaniec poprowadzą Siostry Michalitki, we wtorek i czwartek dzieci, w środę dzieci przedszkolne, a w piątek zapraszamy wszystkie mamy. 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w pomoc dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Akcja Katolicka zebrała 2839 zł. 

Dziś po Mszy wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie formacyjne. 

W dniach 23 – 25 października będziemy w naszej parafii gościli ks. Jana Kruczyńskiego, na Mszach wieczornych wygłosi katechezę na temat „modlitwa Słowem Bożym”, a po Mszy nastąpi druga cześć spotkania w sali parafialnej. Wszystkich serdecznie zapraszamy. 

27 października, jak co miesiąc, na zakończenie Mszy Św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji całej naszej parafii wzywając wstawiennictwa Św. Jana Ap. i Ew. naszego patrona. 

W przyszłą niedzielę, 29 października po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej. 

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych i wypraszajmy dla nich łaskę życia wiecznego. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki, na które można wpisywać zmarłych, których chcemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie wypominkowej. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. Pamiętajmy także o uporządkowaniu grobów i terenu wokół nich, prosimy o wyrzucanie śmieci do kontenerów.

 

W Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada – Msza Św. będzie w naszym kościele o godz. 7,30 i 9.00. o godzinie 12.00 Msza Św. na cmentarzu parafialnym i procesja z modlitwą za zmarłych. Nie będzie Mszy o godz. 10.30 i 18.00.

 

W dzień zaduszny – 2 listopada – Msza Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej procesja za zmarłych.

 

 

Za kilkanaście dni będziemy przeżywali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz trzeci, w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie zapalona Świeca Niepodległości, ofiarowana Warszawie w 1867 r. przez papieża Piusa IX, obdarzonego przez naszych przodków mianem Defensor Poloniae (obrońca Polski), z życzeniem, by zapalono ją dopiero wówczas, gdy Polska będzie już wolna. Zamysłem Centrum Opatrzności Bożej jest, aby replika Świecy Niepodległości znalazła się w polskich domach i była zapalona 11 listopada 2018 r. w naszych oknach o godz. 19.18. Do Świecy Niepodległości dołączony jest Akt Dziękczynienia Polski oraz formularz do wpisania osobistych intencji, które będą uroczyście złożone przy ołtarzu głównym Świątyni Opatrzności w dniu 11 listopada 2018 roku podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00. Ofiara za świecę stanowi cegiełkę na wystrój organizowanego przy Świątyni Opatrzności Muzeum św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, a także prace wykończeniowe Świątyni. Świece można będzie nabyć przed kościołem. Dystrybucją zajmie się Akcja Katolicka.

 

W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Grażyny Grzybowskiej polecajmy ją i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Msze święte

Niedziela:

7:30,  9:00,  10:30,  12:00,  18:00

w wakacje nie ma Mszy św. o 12.00

 

Dni powszednie:

7:00,  18:00

 

Wielki Post

Droga krzyżowa w piatek po Mszy św, wieczornej

 

Droga krzyżowa dla dzieci o 17.15

 

Gorzkie żale w niedzielę o 17.15

Roraty: o 7.00

Duszpasterze

 Proboszcz:  

ks. Dariusz Kuczyński

 

 

Rezydent

ks. kanonik Wiktor Łozowski,

tel. 22 667 41 96,   

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wikariusz:

ks. Jarosław Bonarski,

tel. 22 667 47 40,   

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Kancelaria parafialna:

poniedziałek, środa i sobota

w godz. 16.30-17.30.

W czasie trwania kolędy w sprawach kancelaryjnych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

 

W wakacje kancelaria czynna po mszy św. o 18.00

- w poniedziałek,

- w środę,

- w sobotę.

 

W sprawach pilnych można zgłaszać się do zakrystii

po każdej Mszy Świętej.